ZÁPIS DO PRVÉHO ROČNÍKA 2024/2025

Vážení rodičia!

Rozhodnutím zriaďovateľa našej školy Mesta Poprad sa

ZÁPIS DETÍ DO 1. ROČNÍKA ZŠ pre školský rok 2024/2025 bude konať v dňoch

od 02. apríla 2024 do 04. apríla 2024 v čase od 12.00 h do 17.00 h v budove základnej školy.

Pre viac informácií kliknite na tento odkaz:

Krajské majstrovstvá v streľbe

Počas jarných prázdnin v sobotu 2. marca 2024 sa v Prešove uskutočnili Krajské majstrovstvá v streľbe žiakov zo vzduchovej pušky. Týchto majstrovstiev sa zúčastnili aj žiaci našej školy, ktorí tam postúpili z okresných majstrovstiev. V Prešove dosiahli výorné výsledky, keď vybojovali štyri prvé miesta a jedno druhé miesto.Víťazom v kategórii starších žiakov sa stalo družstvo v zložení Samuel Kušion – 9. B, Emma Matiková – 8. A a  Damián Jaroš – 8. B a v kategórii mladších žiakov  zvíťazilo družstvo v zložení Alžbeta Dubrovčáková – 6. C, Sára Bekešová – 6. A a Terézia Staníková – 7. A . Obidve družstvá postúpili na majstrostvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia v apríli. Okrem toho sa v kategórii starších žiakov umiestnil na prvom mieste Samuel Kušion – 9. B a v kategórii mladších žiačok sa na prvom mieste umiestnila Terézia Staníková – 7. A. Druhé miesto v kategórii starších žiačok získala Emma Matiková - 8.A. Medailistom gratulujeme a postupujúcim želáme úspechy aj na majstrovstvách Slovenska.

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 18.01.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy v 1. kategórii: 2. - 4. ročníka. Prišlo až 28 súťažiacich. Bola to pekná a vydarená akcia. Víťazi postupujú do obvodového kola, ktoré sa uskutoční dňa 21.02.2024 v Podtatranskej knižnici.

Mgr. Alena Praxová

Micro:bit

Obrázok 1

V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do grantového programu Nadácie Pontis a Telekomu. Cieľom grantového programu je sprístupniť žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl a žiakom a žiačkam stredných škôl hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov.

Získali sme finančné prostriedky, z ktorých sme zakúpili 20 sád Micro:bitov pre výučbu programovania žiakov, sadu na stavanie robotov, sadu obsahujúcu rôzne senzory na meranie teploty, hluku, svetelnosti, experimentálnu sadu s elektrickými obvodmi.

Šiestaci a ôsmaci sa na hodinách informatiky učili programovať Micro:bity, vytvárali jednoduché programy, hry, pripájali LED pásiky, hrali sa so zvukmi, senzormi, tlačidlami.

Cez edupage sme poslali žiakom a rodičom školy link na video o projekte.

Takisto si môžete pozrieť príspevok na TV Poprad o projekte s micro:bitmi na našej škole.

VIAC informácií nájdete v časti Micro:bit v ľavom menu.

autor príspevku: RNDr. M.Matonoková

Tenis do škôl

Naša škola sa v tomto školskom roku zapojila okrem iných aj do projektu "Tenis do škôl", ktorý je pod záštitou MŠVVŠ SR a Slovenského tenisového zväzu. Žiakom 2. až 4. ročníka v rámci hodín TSV bolo umožnené získať základy tenisu a oboznámiť sa aj s tenisovou terminológiou.

Ďakujeme p. trénerovi Trnavskému za jeho ochotu, trpezlivosť a citlivý prístup.

autor príspevku: Mgr. A. Diabelková

Francisciho ul. 832/21