Materská škola Okružná

• Oznamy

• Vážení rodičia.

Chceli by sme Vás požiadať o darovanie sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov   fyzickej osoby podľa  zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov pre

našu materskú školu.

SRRZ-RZ pri Materskej škole

Sídlo: Okružná 765/49, 05801 Poprad

IČO: 173196170181

Tlačivá si môžete zobrať v jednotlivých triedach.

Vyhlasenie

Upozornenie:
          od 01.01.2024 sa mení výška platby "školného" na 40,00€. Prosím, aby ste si prestavili v bankách platby.
          Všeobecne záväzné nariadenie mesta Poprad č. 1/2023,ktorým sa mení a dopĺňa všeobecne záväzné nariadenie mesta Poprad č. 19/2020 o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov alebo nákladov v školách a v školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad sa mení a dopĺňa takto:
          Uznesenie č.306/2023

Príspevok sa neuhrádza za dieťa:
          -ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky

č.účtu na ktorý sa uhrádza školné: SK83 0200 0000 0016 5965

Pre všetkých:

Vyhlásenie o bezinfekčnosti
          Rodič vždy po neprítomnosti dieťaťa dlhšej ako 5 kalendárnych dní (víkendy a sviatky sa počítajú) podľa § 24 ods. 8 zákona 355/2007 Z.z. podpisuje " Vyhlásenie o bezinfekčnosti" (vyhlásenia Vám poskytnú pani učiteľky v triede).

Ospravedlnenie neprítomnosti
          Podľa rozhodnutia ministra školstva rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa s povinným predprimárnym vzdelávaním na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia.
          Pri absencii viac ako 7 (dieťa s PPV) po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí (dieťa s PPV) predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka).
          Rodičia detí s nepovinným predprimárnym vzdelávaním „Potvrdenie od lekára“ nepredkladajú.
          Potvrdenie od lekára môže byť materskej škole alebo rodičovi zaslané aj e-mailom; pokiaľ lekár nevie potvrdenie zaslať e-mailom, môže lekár o ňom školu informovať telefonicky.