Deň mlieka

26.05.2023 12:29

Deň mlieka

Dňa 19.5. sme na našej škole oslávili Deň mlieka. Deti z 1. stupňa plnili zábavné úlohy na „mliečnych“ stanovištiach. Spoznávali a ochutnávali sme mliečne výrobky, deti súťažili vo vedomostnom kvíze, recyklovali sme odpad z mliečnych výrobkov. Užili sme si pekný mliečny deň.

Nepokojné tvary

26.05.2023 07:17

Nepokojné tvary
        Triedy 1.B, 5.B a 7.A si prehliadli výstavu autorov Marián Straka a Ján Vasilko v Tatranskej galérii. Nepokojné tvary v 2D aj 3D prevedení nás zaujali.
        Tešíme sa na ďalšiu návštevu!

Vysaď si svoj vlastný les

18.05.2023 08:24

VYSAĎME SI VLASTNÝ LES

5.5.2023 sa žiaci 2.C triedy zúčastnili aktivity sadenia stromčekov vo VEĽKEJ LOMNICI. Za spolupráci pána Balogha každé dieťa posadilo svoj stromček, nadobudlo vedomosti o správnom sadení stromčekov, naučili sa rozoznávať rôzne druhy stromov podľa ich znakov.

Ďeň zeme

18.05.2023 08:21

DEŇ ZEME

21.04.2023 sme si pripomenuli Deň Zeme. Aktivity sa niesli pod názvom ROVESNÍCKE UČENIE. Hlavnou ideou bola spolupráca detí druhého stupňa s deťmi prvého stupňa. Starší rovesníci si pripravili program pre určenú triedu nižších ročníkov. Témy, ktoré si pre jednotlivé ročníky pripravili, sa týkali triedenia odpadu, faune a flóre, vode a enviro-stope. Na prvom stupni sa pokračovalo tvorivými dielňami. Z výrobkov jednotlivých ročníkov bola zhotovená výstava.  Pripomenutie si Dňa Zeme takouto formou dosiahlo svoje očakávania. Za pripravené aktivity boli starší žiaci odmenení záložkami, ktoré pre nich vyrobili deti prvého stupňa.

Our house

12.05.2023 08:36

Our House

Ukážka z krásne prepracovaných projektov našich tretiakov z anglického jazyka. Žiaci si pri prezentovaní precvičili prítomný priebehový čas a slovnú zásobu k témam dom a rodina.