Beseda s hasičom

30.01.2024 08:21

Beseda s hasičom.

Dňa  25. 1.  sa v triedach 2. A, B, C uskutočnila  beseda s hasičom. Pán hasič nám v rámci predchádzania požiarom vysvetlil, na aké situácie si majú deti dávať pozor. Priniesol nám  ukázať potrebnú výstroj hasiča. Predviedol deťom  za aký čas sa musí stihnúť poobliekať a vystrojiť. Vyskúšali sme si pravú hasičskú prilbu, spojenie s centrálou pomocou vysielačiek a dokonca aj kyslíkovú fľašu.

Beseda bola pútavá, veľmi náučná a zábavná. Deťom sa veľmi páčila a už teraz sa tešíme na exkurziu hasičskej stanice.

Lyžiarský výcvik

15.01.2024 13:05

LYŽIARSKY VÝCHOVNO-VÝCVIKOVÝ KURZ

Žiaci 7. ročníka  našej školy sa zúčastnili v termíne od 8.1. do 12.1. 2024 lyžiarskeho výchovno-výcvikového kurzu. Celkovo sa kurzu zúčastnilo 61 žiakov. V tento týždeň boli výborné snehové podmienky, kvalitne upravené lyžiarske svahy aj keď dosť chladné, ale slnečné počasie.

Žiaci boli ubytovaní v bezprostrednej blízkosti lyžiarskych vlekov v hoteli Studničky*** vo Vernári. Stravovanie žiakov bolo zabezpečené priamo v hoteli formou plnej penzie a pitného režimu. Tí, ktorí nemali svoju vlastnú lyžiarsku výstroj, si ju zapožičali v požičovni, ktorá sa nachádza priamo v hoteli.

Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín podľa lyžiarskej zdatnosti. Každý deň si jednotlivé skupiny zlepšovali svoje lyžiarske schopnosti pod dohľadom a podľa pokynov prideleného lyžiarskeho inštruktora.

Účelom lyžiarskeho výcviku bolo aj vychovávať žiakov k pozitívnemu a zodpovednému vzťahu k prírode, dodržiavaniu horských a lyžiarskych pravidiel, vedieť pomôcť slabšiemu a brať na seba zodpovednosť za dodržiavanie denného režimu, poriadku, svojho správania a činov. Tento účel bol splnený a veríme, že sa žiaci nielen naučili alebo zdokonalili v lyžovaní, ale že si odniesli aj krásne zážitky, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

PaedDr. Eva Vallušová- vedúca LVVK

Beseda s policajtkou

15.12.2023 09:23

Beseda s policajtkou
        V pondelok 11.12. sa druháci a tretiaci našej školy mali možnosť rozprávať s pani policajtkou Majkou.
        Deti sa veľa dozvedeli o bezpečnosti a správaní sa v cestnej premávke.
        Tešíme sa na ďalšie stretnutie!

Mikuláš v našej škole

07.12.2023 12:34

• Mikuláš v  našej škole

• Je len málo dní, na ktorých príchod deti čakajú tak, ako na Mikuláša. Aká by to bola škola, ktorú by Mikuláš obišiel? Aj do našej školy zavítala trojica, bez ktorej by Deň sv. Mikuláša nebol tým, čím je. Mikuláša, anjelika a čerta očakávalo najviac deti na prvom stupni.

• Veru, veru, radosť striedal strach. Tí, ktorí boli dobrí, sa samozrejme, nemali čoho obávať. A tí, ktorí boli neposlušní, čertovi sľubovali všeeetko možné🙂a  čertík im ich líčka pomaľoval čiernym uhlím. Mikuláš bol štedrý, každému porozdával darčeky. Deti mu zaspievali, zatancovali, ba aj zarecitovali. Potom sa Mikuláš rozlúčil a pobral sa ešte za inými deťmi.

Turistická vychádzka a navšteva sklára

23.11.2023 07:19

Členovia Turistického krúžku a krúžku Spoznaj Tatry, sa v piatok 17. 11. 2023 vybrali na turistickú vychádzku z Vyšných Hágov cez Nižné Hágy do Štôly. Vo Vyšných Hágoch sme postavili prvého snehuliaka a trošku sa poguľovali, pretože tam už bol sneh.

V Štôle sme navštívili Glassateliér p. Kociána. Ukázal nám, ako sa ručne a fúkaním za pomoci sklárskej píšťaly vyrábajú rôzne originálne predmety zo skla – poháriky, misky a vianočné gule. Každý z nás si mohol sám vyfúknuť vianočnú guľu.

Sme radi, že sme mali možnosť objaviť tajomstvo tradičného sklárskeho remesla.