• Gymnastický štvorboj

Gymnastický štvorboj

27.03.2024 12:48

26.3.2024 sa uskutočnilo OK v gymnastickom štvorboji. Aj naše dievčatá sa týchto pretekov zúčastnili. Hneď ráno po dôkladnej rozcvičke a po porade rozhodkýň a trénerov si zmerali sily s tými najlepšími gymnastkami v okrese Poprad.

V tomto športe musia dievčatá ukázať obratnosť, silu, ohybnosť a orientáciu v priestore na bradlách, preskoku, prostných a lavičke, ktorá ale tentokrát bola zmenená za dráhu zloženú z rôznych prekážok, a gymnastických prvkov.

A že tieto vlastnosti dievčatá majú potvrdzuje aj výsledok – krásne 3. miesto

Dievčatá ďakujeme, gratulujeme a držíme vám palce v ďalších súťažiach

• Týždeň finančnej gramotnosti

Týždeň finančnej gramotnosti

26.03.2024 06:57

Rozvíjame finančnú gramotnosť

Žiaci 6.B sa zapojili do aktivít Týždňa finančnej gramotnosti, čo bol tentokrát týždeň od 18.3.2024 do 24.3.2024.

Túto akciu organizuje NBS na zvýšenie povedomia o finančnom vzdelávaní a na zvýšenie finančnej gramotnosti detí.

Šiestaci mali týždeň sledovať a zapisovať do tabuľky informácie koľko minie ich rodina za nákup v potravinách – za základné potraviny, aj tie menej nevyhnutné. Okrem toho sme na hodinách matematiky rozprávali o histórii platidiel, o spôsoboch platby v minulosti a dnes. Venovali sme čas aj informáciám o eurominciach a eurobankovkách, o ich vzniku, symbolike a ochranných prvkoch. V piatok sme naše tabuľky vyhodnotili a vypočítali, koľko minuli za celý týždeň jednotlivé rodiny na potraviny a vypočítali sme aj priemer na jednu osobu. Prediskutovali sme s deťmi, aký je rozdiel medzi príjmami a výdavkami v domácnosti, čo vplýva na výšku výdavkov všeobecne, aj zvlášť na potraviny, kde a ako ušetriť, ako hospodáriť s peniazmi. Nakoniec si deti zasúťažili a riešili úlohy o peniazoch v Kahoot kvíze.

• Okresné kolo vo vybíjanej dievčat

Okresné kolo vo vybíjanej dievčat

13.03.2024 08:37

11. marca sa v Aréne Poprad uskutočnilo okresné kolo a zároveň finále žiackej ligy vo vybíjanej dievčat. Naše dievčatá sa tu prebojovali  vždy víťazstvom počas troch kôl v rámci pridelenej skupiny v žiackej lige. Dievčatá v Aréne vyhrali všetky zápasy, a tak im právom patrí 1. miesto v okrese a taktiež 1. miesto v žiackej lige. Naše dievčatá budú reprezentovať  našu školu aj okres na krajskom kole 22.3. 2024 v Prešove. Dievčatám gratulujeme a držíme prsty aj na krajskom kole.
                                                                                                                                              PaedDr. Eva Vallušová

• Krajské majstrovstvá v streľbe

Krajské majstrovstvá v streľbe

04.03.2024 12:26

Počas jarných prázdnin v sobotu 2. marca 2024 sa v Prešove uskutočnili Krajské majstrovstvá v streľbe žiakov zo vzduchovej pušky. Týchto majstrovstiev sa zúčastnili aj žiaci našej školy, ktorí tam postúpili z okresných majstrovstiev. V Prešove dosiahli výorné výsledky, keď vybojovali štyri prvé miesta a jedno druhé miesto.Víťazom v kategórii starších žiakov sa stalo družstvo v zložení Samuel Kušion – 9. B, Emma Matiková – 8. A a  Damián Jaroš – 8. B a v kategórii mladších žiakov  zvíťazilo družstvo v zložení Alžbeta Dubrovčáková – 6. C, Sára Bekešová – 6. A a Terézia Staníková – 7. A . Obidve družstvá postúpili na majstrostvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia v apríli. Okrem toho sa v kategórii starších žiakov umiestnil na prvom mieste Samuel Kušion – 9. B a v kategórii mladších žiačok sa na prvom mieste umiestnila Terézia Staníková – 7. A. Druhé miesto v kategórii starších žiačok získala Emma Matiková - 8.A. Medailistom gratulujeme a postupujúcim želáme úspechy aj na majstrovstvách Slovenska.

• Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín

08.02.2024 10:36

Dňa 18.01.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy v 1. kategórii: 2. - 4. ročníka. Prišlo až 28 súťažiacich. Bola to pekná a vydarená akcia. Víťazi postupujú do obvodového kola, ktoré sa uskutoční dňa 21.02.2024 v Podtatranskej knižnici.