Slávici z lavice

26.04.2024 13:10

OKRESNÉ kolo  speváckej   súťaže  a veľké prekvapenie

Dňa 19. apríla 2024 / piatok / sa v Dome kultúry na Štefánikovej ul. v Poprade uskutočnilo OKRESNÉ KOLO  speváckej súťaže „ Slávici z lavice „.

Do okresného kola postúpili  víťazi jednotlivých škôl v každej kategórii. Z našej školy postúpili:

v 1. kategórii – Tomáš Kovalčík z 3.A,

v 2. kategórii – Hugo Brejka z 5. A

a v 3. kategórii – Zina Greňová zo 7. A triedy.

Naši speváci predviedli skutočne výborné spevácke výkony, za čo im patrí veľká pochvala.

A aké prekvapenie ich čakalo?

Pozvanie do poroty prijal známy slovenský spevák a finalista SUPERSTAR : TOMÁŠ BEZDEDA.

Deti boli z toho nadšené / určite sa im aj lepšie súťažilo /, pretože ich milo privítal, povzbudil a na záver si s ním mohli spoločne zaspievať a vyfotiť sa.

Bolo to veľmi príjemné hudobné dopoludnie.

Do spievania, priatelia

Mgr. Monika Klimová

Deň zeme 2024

25.04.2024 07:03

Do osláv Dňa Zeme sa opäť zapojila celá škola. Začali sme výzvou, v rámci  ktorej deti mohli odovzdať svoje návrhy na skrášlenie okolia, či ekologickejšie fungovanie školy. Tie najzaujímavejšie boli odmenené. Pondelok 22. 4. sme venovali rovesníckemu vzdelávaniu. Žiaci druhého stupňa pripravili aktivity pre žiakov prvého stupňa. Podľa ročníkov sa venovali témam ODPAD, ZVIERATÁ A RASTLINY, VODA a MOJA EKOSTOPA. Že sa im to podarilo, sa môžete presvedčiť vo fotogalérii. Mladší žiaci pokračovali v projektovom vyučovaní. Niektoré z aktivít nájdete na nástenkách vo vestibule. Aby sme nezostali len pri zelených slovách, pripravujeme akciu, do ktorej sa budete môcť zapojiť. Čoskoro sa o nej dozviete.

Slávici z lavice

23.04.2024 11:09
         Školské kolo speváckej súťaže

V dňoch 15. a 16. apríla sa na našej škole uskutočnilo školské kolo známej
        speváckej súťaže„ Slávici z lavice“.
        V  I. kategórii sa na 3. mieste umiestnili : Liana Smrigová - 2. C a
         Carla Olivia Sýkorová – 4.B
        na 2 . mieste : Bella Ana Budzáková – 1. C a
        Sára Bartkovjaková – 4. C
        a na 1. mieste : Tomáš Kovalčík – 3. A
        V  II. kategórii sa na 3. mieste umiestnili : Lenka Kovalčíková – 6. A a
        Nela Olejníková – 6. B
        na 2 . mieste : Polina Siechina – 6. A
        a na 1. mieste : Hugo Brejka – 5. A
        V  III. kategórii sa na 2 . mieste umiestnila : Terézia Šiklová – 8. A
        a na 1. mieste : Zina Greňová – 7. A
        Víťazi v každej kategórii postúpili na okresné kolo.
        Všetkým blahoželáme a ďakujeme za ich spevácke výkony a za krásne
        popoludnie s hudbou.
        Mgr. Monika Klimová

Okresné kolo v prednese poézie a prózy

22.04.2024 10:52

Dňa 8.4.2024 sa v Podtatranskej knižnici v Poprade uskutočnilo okresné kolo v prednese poézie a prózy.
        Našu školu reprezentovali v 1.kategórii dve šikovné recitátorky Paulínka Šimšajová z 3.B a Šarlotka Eliaš zo 4.C.
        Dievčatá podali pekný výkon a Paulínke sa podarilo získať 3.miesto vo svojej kategórii. Srdečne blahoželáme.

Mgr. A. Praxová

Okresné kolo chlapcov v 3x3 basketbale chlapcov

03.04.2024 08:58

V stredu 27.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo v 3x3 basketbale chlapcov. Súťaž sa odohrala v športovej hale vo Svite. Chlapci sa tu prebojovali postupom z obvodného kola. Na okresné kolo sa dostali družstvá zo 4 škôl: ZŠ s MŠ Jarná, ZŠ s MŠ Spišská Sobota, ZŠ Komenského Svit a naša škola. Naši chlapci obsadili krásne 2. miesto v okrese. Chlapcom gratulujeme, ďakujeme a držíme palce o rok.

PaedDr. Eva Vallušová