Besiedka ku dňu matiek

23.05.2023 10:34

Besiedka ku dňu matiek v materskej škole.

Výtvarná súťaž

23.05.2023 10:32

Deti z triedy ježkov a mravčekov sa zapojili do výtvarnej súťaže pod názvom „ Pre moju mamu“, ktorá bola realizovaná v rámci medzinárodného Dňa matiek. V súťaži získali Adamko Dindoffer a Ela Vnenčáková čestné uznanie za svoje diela. Výstava prác je sprístupnená od 15. Mája 2023 vo výstavných priestoroch Podtatranského osvetového strediska v Poprade. Deťom srdečne blahoželáme.

Bystrá hlavička

23.05.2023 10:27

Dňa  22.5.2023 sa konala v Materskej škole na ulici Tajovského súťaž pod názvom„ Bystrá hlavička“, ktorá bola zameraná na oblasť Matematika a práca s informáciami podľa ŠVP pre predprimárne vzdelávanie v materských školách. Súťaže sa zúčastnili aj deti z našej materskej školy.  Pri plnení  matematických úloh, si deti hravo poradili s číslami a ich vzťahmi, geometriou a meraním, logikou a prácou s informáciami. Každé dieťa bolo na záver odmenené vecnou cenou a diplomom.

Škôlkárska olympiáda

12.05.2023 08:31

Škôlkarská olympiáda

Dnešný deň sa v našej MŠ niesol v znamení športu. Počasie nám prialo a tak sme si s nadšením a radosťou všetci zmerali sily v rôznych športových disciplínach. Súťažili sme v behu, hode loptou, skoku do diaľky, ale zaskákali sme si aj vo vreci. Od malých Včielok, Motýlikov, Medvedíkov a Mravčekov, až po predškolákov z tried Ježkov a Lienok, všetci sa s chuťou pustili do športovania. Každý sa snažil ako vedel a tí, ktorí práve nesúťažili, s nadšením povzbudzovali a vytvorili perfektnú fanúšikovskú kulisu. V našej olympiáde, tak ako v tej ozajstnej, nebolo dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa, a tak  boli všetci účastníci odmenení sladkou odmenou. Štyria najlepší sa však zúčastnia  Olympiády materských škôl mesta Poprad, kde si zmerajú sily s deťmi z celého mesta. Určite im budeme veľmi držať palce, aby pre našu škôlku vybojovali nejakú tú ozajstnú medailu.

Eko deň

12.05.2023 08:26

Eko – jarný deň
        Naša materská škola je zameraná na environmentálnu výchovu a preto sa s našimi deťmi venujeme problematike ochrany životného prostredia. Dňa 10.5. 2023 za krásneho jarného počasia sme sa všetky triedy z našej škôlky zišli v školskej záhrade, kde sme sa prostredníctvom divadielka
        preniesli na ,,lesnú čistinku pod lesom“. Tu býval Zajko so Zajkuľou. Raz ráno im neporiadni ľudia vysypali rovno pred domček haraburdie. Zajko stúpil na niečo ostré a poranil si labku. Tak sa začal príbeh o zvieratkách, ktorý nám zahrali deti a pani učiteľky z triedy Mravčekov. Deti dostali dobrý nápad a pomohli lesným zvieratkám smeti pozbierať. Keď bolo všetko poupratované, mohli sme si podľa hudby zacvičiť rozcvičku. Potom deti plnili úlohy. Na stanovištiach hádali hádanky, zbierali odpad z jazierka žabky Skákajlabky, chytali na udice rybky, čítali maľované čítanie, sliepočke Pipinke pomohli pozbierať a potriediť farebné vajíčka, pre slniečko kreslili farebnými kriedami na chodník jarné kvety. Zdolávali prekážkovú dráhu, ktorou sa dostali ku zranenému Zajkovi. Na záver eko - hier dostali deti darček – omaľovanky, ktoré si doma vyfarbia farebnými pastelkami.