Ježkovia u hasičov

07.06.2023 07:16

Dňa 31.5.2023 sme navštívili popradských hasičov, ktorí nám predstavili, čo všetko patrí k ich náplni práce, previedli nás po celej hasičskej stanici a ukázali nám autá, ktorými chodia na rôzne výjazdy. Deti si mohli vyskúšať bežeckú dráhu, kde zdolávali prekážky a tiež si vyskúšali manipuláciu s požiarnou hadicou. Následne pozorovali hasičov pri ohlásení cvičného poplachu, kedy nám predviedli aj spúšťanie sa po tyči, rýchle oblečenie do oblekov a samotný výjazd. Deti si z tejto návštevy odniesli veľa nových zážitkov.

Zdravotnícka súťaž "Evička nám ochorela"

06.06.2023 12:42

„EVIČKA NÁM OCHORELA“

Dňa 30.5.2023 sa v našej materskej škole uskutočnila školská zdravotnícka súťaž – „EVIČKA NÁM OCHORELA“. Pre deti bolo pripravených sedem stanovíšť, v ktorých si preverili svoje vedomosti o ľudskom tele, vnútorných orgánoch, zmysloch a tiež si mohli vyskúšať poskytnutie prvej pomoci pri malom a strednom poranení na medvedíkovi, ktorému obväzovali dolné končatiny a preniesli ho na nosidlách do nemocnice. Taktiež spoznávali rôzne liečivé byliny, ktoré dopĺňali do tajničky. Po jej vylúštení zistili, čo je v živote človeka najvzácnejšie – ZDRAVIE. V tento deň sme zažili veľa zábavy, užili sme si pobyt na čerstvom vzduchu a krásne počasie.

Školkari na Ceste poznania v Spišskom Hrhove

06.06.2023 12:34

Prvý jún je sviatok detí,

tešíme sa naňho všetci.

V šatni oznam hlási tu,

mamka chystaj desiatu.

Žemlicku či banány,

dnes kuchyňa nevarí 😊

Spišský Hrhov brány pre nás otvára,

určite to bude veľká zábava.

Hneď od rána svietia deťom očká,

na výlet s nami ide aj naša pani kucháročka 😊

A o ôsmej celá škôlka, malkáči aj veľkáči,

nastúpiť do autobusu, nech sa páči.

Odvezie nás hádaj kam,

dobrodružstvo čaká tam.

A veru...

Neboli sme sklamaní,

na ihrisku do sýta sme sa zahrali.

K tomu sme sa čo-to nové dozvedeli,

ako sa robí mydlo, sami sme si vyskúšali.

Videli sme koníky i včeličky,

a k tomu dostali aj darček maličký.

Čerstvý syr od ovečky bol mňam,

v jazierku malé rybičky radšej plávať nechám.

Bylinky a kvietky boli všade,

ani sme nevedeli, ako dobre nám na obed perkelt padne 😊

Zjedli sme všetko, vypili do poslednej kvapky,

celí sme všetci, nebol plač, hádky.

V autobuse sme si zaspievali zvesela,

"Už sme prišli z výletu"

ešte dnes si ujo šofér isto spieva 😊😊😊

A ako dobre nám bolo, presvedčte sa sami...

Aj počasie bolo super!!!

Ďakujeme mamky,

že ste nás opaľovacím krémom dobre ponatierali ❤️

Olympiáda MŠ Mesta Poprad

24.05.2023 14:00

Olympiáda MŠ Mesta Poprad

V stredu 24.5. sa naša škôlka, teda naši 4 najlepší športovci spomedzi mladších a starších detí, zúčastnili Olympiády MŠ Mesta Poprad. Disciplíny boli podobné ako na našej Škôlkárskej olympiáde - hod loptou, skok do diaľky z miesta a beh na 50 metrov.  Na začiatku, ako sa na ozajstných olympionikov patrí, sme zložili olympijský sľub, pri ktorom sme sa zaviazali, že budeme športovať poctivo, čo najlepšie a v rámci fair-play. Potom bol zapálený olympijský oheň, spoločne sme sa rozcvičili a rozohriali a mohli sme sa pustiť do súťaženia. Podľa predpovede počasie malo byť skôr aprílové, ale nakoniec nám nepršalo a súťaž prebehla bez komplikácií. A veru, v silnej konkurencii 11 materských škôl z celého mesta sme sa nestratili. Náš Dávidko Semančík z triedy Mravčeky obsadil 1. miesto v kategórii mladších chlapcov a naša MŠ sa v celkovom hodnotení umiestnila na krásnom 6.mieste. Veľmi sa tešíme z tohto úspechu!!!

Kvety

24.05.2023 13:12

Na našom školskom dvore ,hneď vedľa hlavného vchodu nám 23.5.2023 pribudla krásna záhradka, ktorú sme si urobili na mieste, kde niekedy stál domček. Všetky deti-každá trieda si zasadili kvietky rôznych druhov, okrášlili svoj záhon kameňmi, ktoré si ozdobili podľa vlastnej fantázie a aj farebné vrtuľky dodali záhradke veselosť a radosť. O záhradku sa budeme starať ,polievať kvety aj kypriť pôdu a veríme, že kvietky budú rásť a kvitnúť nám všetkým pre radosť.