Lyžiarský výcvik predškolákov

30.01.2024 08:29

LYŽIARSKY VÝCVIK PREDŠKOLÁKOV

V dňoch od 22.1. - 26.1.2024 sa predškoláci  z triedy Ježkov, Medvedíkov a Mravčekov zúčastnili  lyžiarskeho výcviku v KATE SKI Lopušná dolina pod vedením skvelých inštruktorov. Nášmu pobytu na svahu prialo aj počasie, ktoré upevňovalo dobrú náladu. Trpezliví inštruktori mali pre každé dieťa vždy slová povzbudenia a tak deti deň čo deň napredovali. Po skončení lyžiarskeho kurzu deti zvládli jazdu na vleku a slalom okolo prekážok, čo preukázali v záverečnej lyžiarskej súťaži, po ktorej boli odmenené zlatou medailou a malým darčekom. Účelom kurzu bolo u detí vypestovať kladný vzťah k pohybu v prírode, upevniť priateľstvá medzi deťmi viesť ich k vytrvalosti a trpezlivosti.

Hrali sme sa na agentov

12.12.2023 11:45

Firma Edu Escape Room pripravila pre predškolákov vzdelávaciu aktivitu na tému „Zachráňme Vianoce“.

Z deti sa stali  agenti, ktorí museli plniť úlohy na záchranu Vianoc. Prvá úloha bola správne poskladať puzzle, za ktoré získali prvé číslo na otvorenie trezoru.

Druhá úloha bola vyloviť ryby cez otvory rôznych tvarov, počet vylovených rýb bolo druhé číslo na otvorenie trezoru.

Tretia úloha bola pohľadať medzi plieškami tie, ktoré boli označené. Počet plieškov bolo posledné číslo na otvorenie trezoru.

Deti zvládli všetky úlohy a tým zachránili Vianoce.

Mikuláš na ľade

12.12.2023 11:42

Aj na ľad prišiel Mikuláš a odmenil deti sladkosťami.

Mikuláš

08.12.2023 12:41

Mikuláš

Aj tento rok sme sa všetci tešili na Mikuláša. Samozrejme prišiel aj so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. V každej triede sa zastavil a doniesol pre deti balíčky. Deti mu zaspievali pesničku a povedali básničku. Veľmi sme sa tešili, že čert nikomu nedoniesol uhlie to znamená , že všetci sme  celý rok poslúchali.

Dobré nápady

05.12.2023 08:57

Dobré nápady.

Z odpadového materiálu deti, z každej  triedy spolu s pani učiteľkami vytvorili niečo výnimočné.  Na chodbe sa nám objavil medveď, snehuliaci, úľ, žirafky ale dedko Mikuláš.