Športový festival

19.10.2023 07:16

Športový festival

Dňa 16. 10. 2023 usporiadal Športový klub Zemedar Poprad - Stráže v spolupráci s Mestom Poprad podujatie: „Športový festival pre materské školy″, ktorého sa zúčastnili aj deti z našej materskej školy /18 detí z triedy ježkov a 20 detí z triedy mravčekov/. Na futbalovom štadióne s umelou trávou v Poprade - Strážach predškoláci plnili športové disciplíny /nie len futbalového charakteru/ na viacerých stanovištiach. Bol slnečný deň a hoci pofukoval studený vietor od Tatier, malí športovci sa pri pohybe zohriali a ukázali, ako sú športovo zdatní. Na každého potom čakala malá odmena v podobe darčeka a maškrty. ŠK Zemedar Poprad - Stráže a Mesto Poprad udelili našej materskej škole „Pohár a diplom″ za účasť na tejto vydarenej športovej akcii.

Výlet na farme Východná

10.10.2023 10:53

Dňa 9.10.2023 sa vybrali predškoláci s pani učiteľkami Darinkou, Marikou, Martinkou a pani zástupkyňou Marikou autobusom na farmu do Východnej. Veľmi sa tešili na zvieratká, ale aj na cestu autobusom. Niektoré deti sa viezli autobusom po prvýkrát. Počasie nás veľmi prekvapilo, namiesto slniečka začal padať sneh. Kravičky nás čakali v kravičkinom hoteli, kde sme si ich mohli pekne poprezerať. Boli sme aj v teľatníku, kde boli malé teliatka. Teliatka v domčekoch sme mohli aj pohladkať, ale iba ten, kto sa nebál. Videli sme aj kačky, sliepky a gunára. Po malom občerstvení nám teta ukázala ako sa vyrába syr. Postupne sme si všetci vytvarovali srdiečkový syr a ochutnali sme aj syrové nite. Nakoniec nás čakala cesta autobusom a niektorým sa podarilo aj zaspať. V škôlke nás čakal obed a s plnými bruškami sme išli spať. Aj napriek tomu, že počasie nebolo najlepšie, veľa sme sa naučili o živote zvierat na farme.

Rozlúčka Ježkov

30.06.2023 07:04

ROZLÚČKA JEŽKOV

Dňa 23.6.2023 sa uskutočnila v triede Ježkov rozlúčka deti a rodičov s pani učiteľkami a materskou školou.

Poslednýkrát so škôlkarmi

zahrám sa a zaspievam,

mám šesť rokov, škola volá.

Dovidenia, odchádzam.

Rozlúčková torta vonia,

na nej sviečka horí,

sfúknime ju spolu,

šťastní sme tu boli.

Zoraďme sa bližšie k sebe.

Urobte nám „foto“,

by sa škôlka pamätala

na nás dnes... zajtra... potom...

Pani učiteľky Martinka a Majka prajú deťom v školských laviciach veľa krásnych chvíľ strávených s novými kamarátmi a najmä úspechov pri nadobúdaní vedomostí.

Výlet Ježkov a Lienok

27.06.2023 13:34

VÝLET JEŽKOV A LIENOK

Dňa 21.6.2023 sme sa vybrali na koncoročný výlet do Východnej, kde nám bol predstavený každodenný život na farme. Videli sme sýpku, dojáreň, pôrodnicu, teliatkovo, hotel spokojných kráv, škôlku, spoločne sme sa odvážili na nadrozmernej váhe, deti si užili veľkú zábavu pri skákaní do sena a nakoniec si vyskúšali vyrobiť svoj vlastný syr. Potom sme nasadli opäť do autobusu a pokračovali v ceste až do Pribyliny, kde sme si dali na obed halušky s bryndzou. Po krátkom oddychu si pre nás prišiel výpravca vláčika, ktorý nás vyviezol až do depa. Tam sme mali prehliadku historických lokomotív a následne sme sa vrátili späť do dedinky po náučnom chodníku. V skanzene nám porozprávali o rôznych remeslách a deti si mohli vyskúšať prácu kováča.

Rozlúčka predškolákov

27.06.2023 07:12

ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV

Na tri rôčky škôlka milá,