Medvedica Zuzka

09.05.2023 13:40

Medvedica Zuzka

Na našom dvore sa objavila krásna medvedica, všetci sme sa veľmi potešili. Takéto nečakané prekvapenie pre nás urobila teta Ľubka.  Medvedica dostala meno Zuzka a hneď sme sa s ňou všetci odfotili.

Hasiči v MŠ

04.05.2023 10:54

V piatok 28.4. sme mali v našej škôlke netradičnú návštevu. Svoj príchod ohlásila hlasnou sirénou a blikajúcimi majákmi. Áno, je to tak, prišli medzi nás hašiči. Ich veľké auto sa ledva zmestilo na náš dvor, ale boli sme radi, že si ho pekne z blízka môžeme všetci poobzerať. Najprv nám porozprávali o svojej práci, čo všetko robia a ako ľuďom pomáhajú a potom nám predviedli rôzne nástroje a oblečenie, ktoré pri svojej práci používajú. A nielen to, každý z nás si mohol na chvíľu vyskúšať hasičskú prilbu, zahrať sa na šoféra hasičského auta, dokonca si vyskúšať ako sa strieka z hadice. Bolo to naozaj skvelé dopoludnie a všetci sme si ho poriadne užili.

Enviromenálna suťaž

26.04.2023 07:49

Tri šikovné deti z triedy Lienok sa zúčastnili environmentálnej súťaže, ktorá sa konala pod záštitou materskej školy Mládeže II a základnej školy Dostojevského v Poprade. Deti vytvorili trojčlenné družstvá a spoločne potrápili svoje hlavičky nad úlohami z environmentálneho sveta. Ukázali, že eko téma nie je pre nich žiadnou neznámou. Odniesli si so sebou pekné zážitky, nové vedomosti a samozrejme aj sladkú odmenu.

Legovňa v MŠ

04.04.2023 13:41

Na konci minulého týždňa sme v našej MŠ, v triede Ježkov a Lienok, privítali veľmi zaujímavú a netradičnú návštevu. Nemuseli sme merať cestu do centra, aby sme navštívili Legovňu, Legovňa prišla medzi nás. Teda, lektorky z Legovne. Lego patrí v našich triedach medzi najobľúbenejšie hračky, a to nielen pre chlapcov, ale aj pre dievčatá. Tety lektorky si so sebou priniesli všetko, čo sme potrebovali na to, aby sme sa zahrali na malých konštruktérov, precvičili si prsty a najmä hlavičky. Skúsili sme si čítať a porozumieť návodu, precvičili si tímovú spoluprácu a všetci sme úspešne postavili to, čo sme dostali za úlohu. A že to bola zároveň aj veľká zábava, o tom svedčia naše usmiate tváre. Veru, učenie môže byť naozaj hrou aj  zábavou. Preto ďakujeme lektorkám z Legovne že prišli medzi nás, umožnili nám naučiť sa niečo nové a obohatili nás o zážitky, ktoré bežne v škôlke nemáme.

Lyžiarský výcvik v MŠ

21.02.2023 09:04

Lyžiarsky výcvik

Na konci januára nám krásne nasnežilo a tak si naši predškoláci mohli naplno užiť lyžiarsky výcvik Tatranskej Lomnici. Hoci boli rána poriadne mrazivé, každý deň bol slnečný a tak sme si mohli užívať ideálnu lyžovačku s krásnym výhľadom na Tatry.

Niektorí Ježkovia a Lienky boli s lyžami už dobrí kamaráti, ale väčšina z nás sa s týmto športom iba zoznamovala. Pod dozorom inštruktorov sme sa však od prvého dňa pustili do zdolávania svahu. Dokonca aj vlek sme si hneď všetci vyskúšali. Každý dňom sme sa zlepšovali a na tvárach sem-tam nejaké slzičky vystriedali úsmevy. Naši inštruktori boli trpezliví a pre každého z nás mali vždy slová povzbudenia. A i keď sa tu i tam niekto ocitol na zemi, nik sa nezranil. No a v posledný deň sme si vyskúšali, aký je to pocit byť ozajstným lyžiarom-slalomárom. Inštruktori nám pripravili ozajstné bránky a my sme všetci celú trať úspešne zvládli. Na záver sme si z rúk inštruktorov prevzali diplomy a hlasno si spolu zakričali a zatlieskali...