Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

29.11.2023 09:28

Naša materská škola sa  už druhý rok spoločne s rodičmi zapojila do celoslovenskej výzvy „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“  Podarilo sa nám vyzbierať 45 krabíc pre seniorov. Deti z triedy mravčekov s vianočným programom  krabice odovzdajú 18.12. 2023 seniorom z centra sociálnych služieb na ulici Okružná v Poprade.

Z rozprávky do rozprávky

13.11.2023 12:06

4.november – bol dňom materských škôl. Pri tejto príležitosti Spoločnosť pre predškolskú výchovu (výbor) zorganizovali 8.11. dopoludnie s rozprávkou: Z rozprávky do rozprávky v telocvični ZŠ Jarná. Zúčastnilo sa tam 13 materských škôl. Bolo pripravených 13 rozprávok (stanovíšť), ktoré deti šikovne absolvovali a plnili. Za zvládnutie dostávali pečiatky písmen, z ktorých po zdolaní všetkých rozprávok  (stanovíšť), vznikol nápis: Moje rozprávky.
        Pri každej rozprávke museli zvládnuť rozličné úlohy: napr. hľadať pexeso, triediť ovocie a zeleninu, naprogramovať Včielku Bee Bot, postaviť domček a mnoho iných... Všetky deti sa snažili a s radosťou hravo zvládli pripravené úlohy. Na záver sme si všetci zaspievali hymnu materských škôl a odfotili sa. Tešili sme sa, že sme strávili pekné dopoludnie s rozprávkami.

Korčuliarský kurz

10.11.2023 08:55

KORČULIARSKY KURZ

Od 12.10.2023 navštevujú predškoláci z triedy Ježkov, Medvedíkov a Mravčekov tréningovú halu v meste Poprad, kde absolvujú korčuliarsky kurz pod vedením hokejových trénerov. Aktivita na korčuliach je medzi deťmi veľmi obľúbená. Tento druh pohybu prispieva k celostnému rozvoju osobnosti  dieťaťa, napomáha budovať  pozitívny vzťah k pohybu a tiež k dosiahnutiu optimálnej sociálno-citovej úrovne ako základu pre školské vzdelávanie i pre život v spoločnosti. Kurz ukončíme v mesiaci január.

Predplavecký výcvik

10.11.2023 08:52

PREDPLAVECKÝ VÝCVIK

Predškoláci z triedy Ježkov, Mravčekov a Medvedíkov začali navštevovať od 3.10.2023 predplavecký výcvik v Aquacity Poprad, kde sa deti učia prekonávať strach z vody a nadobúdajú základné predplavecké zručnosti. Spoločne zažívajú veľa zábavy a utužujú si svoje kamarátstva. Kurz potrvá 12 týždňov.

Jeseň

24.10.2023 08:42

Jeseň pani bohatá

Už tradične s príchodom jesene pripravujeme pre naše deti školskú akciu na tému: „Jeseň pani bohatá″. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. Na školskom dvore dňa 23. 10. 2023 pripravili pani učiteľky z triedy Lienok a Mravčekov prostredie – 6 stanovíšť, ktoré vystihovali jesenné ročné obdobie. V úvode zavítala medzi nás pani Jeseň (pani učiteľka Marta preoblečená za ročné obdobie) a porozprávala deťom, že má v tomto čase veľa práce s farbením lístia, rozdávaním plodov.... Doniesla so sebou aj véééľkú repu. Deti potom sledovali dramatizáciu rozprávky: „O veľkej repe″, divadielko „Dážď a zvieratká″, ktoré zahrali predškoláci z triedy Mravčekov. Pre deti na školskom dvore bolo pripravených 6 stanovíšť športového alebo iného charakteru (napr. lepením listov z listnatých stromov pomohli deti vyzdobiť šaty pre pani Jeseň, vytvárali obrázky z gaštanov, hádali jesenné hádanky, sadili a zbierali zemiaky...). Jednotlivé triedy prechádzali stanovišťami a plnili pripravené úlohy, za ktoré dostali pečiatky na maketu gaštanka. Všetky deti dostali na záver odmenu, ktorej sa potešili.