Karneval v MŠ

21.02.2023 09:04

Karneval

Hurá, tak sme sa dočkali!!! Do našej škôlky opäť prišiel detský karneval. Bol to, ako sa patrí, veľký sviatok a všetci, deti, pani učiteľky, dokonca i tety kuchárky sa na neho pripravili ako sa patrí. V triedach sme si predstavili všetky masky, zahrali si rôzne hry, do sýtosti sme sa vytancovali a vyjašili. Víly a princezné nehľadeli na bontón a na to, že sa im v tanci dvíhajú sukne. Rytieri, Spidermani aj Batmani na chvíľu odložili svoje zbrane, požiarnici zobrali do tanca lienky, a medvedíky sa krútili s včielkami.

A čo by to bol za fašiangový karneval, keby na ňom chýbali všakovaké dobroty? V každej triede sme si dali malú hostinku z toho, čo mamky pre nás nachystali a pani kuchárky nám napiekli výýýborné lekvárové šišky. A tak naša zábava mala aj zlatý klinec. A na tom klinci bol zvonec, a karnevalu bol šťastný koniec...

Ukončenie korčuliarského výcviku

08.02.2023 09:25

Ukončenie korčuliarskeho výcviku v MŠ

Od jesene mali naši predškoláci naozaj dostatok športového vyžitia a na konci januára sme po plaveckom výcviku ukončili aj korčuliarsky výcvik v tréningovej hale popradského zimného štadióna.

Pod vedením skúsených trénerov sa z nekorčuliarov, ktorí používali pomocné sane, pomaly malými krôčikmi stali celkom zdatní korčuliari, ktorí zvládli obraty okolo vlastnej osi, slalom okolo kužeľov, prekračovanie prekážok i prechod popod prekážky. A odmenou im boli medaily a darček na pamiatku od HK Poprad. Ďakujeme Mestu Poprad, že takéto kurzy pre deti materských škôl organizuje a predovšetkým našim skvelým trénerom, že sa nám venovali a naučili nás základom korčuľovania. Užili sme si to do sýtosti a korčule už budú vždy naši kamaráti :-)

Ukončenie Plaveckého výcviku v MŠ Okružná

06.02.2023 09:53

Ukončenie Plaveckého výcviku v MŠ Okružná

Po absolvovaní 12 lekcií predplaveckej prípravy v Aquacity pod vedením trénerov Závatských naši predškoláci slávnostne kurz ukončili. Počas poslednej hodiny im tréneri odovzdali Mokré vysvedčenia a od svojej MŠ dostali aj sladkú maškrtu do bruška a zlatú medailu na pamiatku. A na záver sme sa spoločne vyšantili na detskom ihrisku a v detskom bazéne. Môžeme teda na záver skonštatovať, že nik sa neutopil, nik sa nestratil, kto sa vody bál, už sa nebojí a všetci sme si užili veľa zábavy.

Vianočná besiedka v triede Ježkovia

27.01.2023 13:53

VIANOČNÁ BESIEDKA V TRIEDE JEŽKOV

Dňa 22.12.2022 si deti z triedy Ježkov pod vedením pani učiteliek  Martinky a Majky pripravili pre rodičov a starých rodičov besiedku, ktorou chceli spríjemniť predvianočný čas a naplniť ho pokojom a láskou.

Vianočná besiedka v triede Mravčekovia

24.01.2023 07:17

V triede Mravčekov sa 14.12. 2022 v popoludňajších hodinách uskutočnila vianočná besiedka pre rodičov. Deti vystúpili pri vianočnom stromčeku s nacvičeným programom - pásmom básni, piesní a tančekom. Vystúpenie sa všetkým páčilo a domov odchádzali spokojní.